• Апартаменти в стилі лофт є більш просторими, ніж стандартні студії.
  • Багато лофт приміщень знаходяться в реконструйованих промислових і комерційних будівлях.
  • Стелі в лофт апартаментах красиві і високі, але опалення та охолодження коштують дорожче.


Лофт апартаменти — чудово підходять для житла, якщо ви знаєте, чого очікувати і маєте на це бюджет. Перш ніж переїхати в таку квартиру, важливо визначити, що таке лофт, а також його плюси та мінуси.
 

Що таке лофт?
Ви, мабуть, добре знайомі зі стандартними планами квартир. Найбільш схожими лофтовими апартаментами є квартири-студії, які мають зону вітальні, спальне місце та кухню, які містяться в одній кімнаті. Одним словом, лофт-квартири за концепцією схожі на студії, але не так за розміром, об’ємом і ціною.

Квартири у стилі лофт з'явилися як житлові приміщення в Нью-Йорку 1960-х років. Художники виявили, що занедбані будівлі, часто з вікнами від підлоги до стелі, таким чином, чудовим освітленням, створюють чудові студії. Згодом й інші полюбили ці приголомшливі приміщень для життя, роботи та ігор, і тепер вони стали супермодним місцем, яке можна назвати домом. 

1. Є два типи лофту
Слід розрізняти апартаменти-лофт та інтерʼєр у стилі лофт. Найавтентичніший лофт знаходяться в приміщеннях, які раніше були промисловими або комерційними будівлями, але потім були занедбані або продані. Такий простір і є апартаментами-лофт. Тим не менш, популярність життя в таких приміщеннях надихнула на створення інтерʼєру у стилі лофт. Це нові приміщення, виконані в стилі лофт, з великою кількістю тих самих чарівних рис і відкритим планом поверху. У цій стаття ми зупинимось саме на апартаментах-лофт.

2. Лофт переважно в міських районах
Ще в старі часи промислові та комерційні будівлі будували переважно в містах поблизу залізниць тощо. В результаті лофт майже виключно зустрічається в міських районах або дуже близько від них. Насправді, це досить поширена практика перетворення старих, занедбаних будівель на придатний для для життя простір.

3. Стелі лофту є дуже високими
У квартирах-студіях майже завжди стандартна висота стель становить до 3м. Але лофт апартаменти, як правило, набагато вищі, через оригінальний формат будівлі. В результаті приміщення в стилі лофт виглядає вдвічі більшим, принаймні за схожу студію.

4. Комунальні послуги у лофт приміщеннях коштують дорого
Хоча високі стелі та величезні вікна в одній просторій кімнаті виглядають досить дивовижно, це може бути складним завданням в плані обігріву та охолодження. Це тому, що є багато невикористаного повітряного простору, який потрібно обробляти, а також тому, що старі будівлі не дуже енергоефективні, якщо вони не були повністю зруйновані. Очікуйте вищих тарифів на комунальні послуги, не кажучи вже про випадкові протяги, завдяки вікнам, які часто погано ізолюють від зовнішніх чинників.

5. Лофт має масштабніший план приміщення
Лофт – це більше про зовнішній вигляд ніж про ефективне використання простору. Через це такі приміщення майже завжди більші за квартири-студії. Звичайно, на площу впливає і оригінальна площа будівлі. Лофт апартаменти в середньому мають площу від 300 до 600 квадратних метрів, що, очевидно, набагато більше, ніж типова квартира студія площею 50-70 м2.

6. Простір у стилі лофт має багато цікавих особливостей
Оскільки такий простір зазвичай розташований в старих будівлях, у них є всі види додаткових функцій, таких як відкриті повітропроводи, труби, балки, цегляні та бетонні підлоги. Ці промислові деталі добре поєднуються практично з будь-яким стилем, завдяки чому їх легко та надзвичайно весело прикрашати. Насправді вони настільки популярні, що все більше і більше новобудов мають вигляд у стилі лофт.

7. Лофт не передбачає багато місця для зберігання
Відсутність шаф та інших сховищ є ще однією з причин того, що лофт менш практичний. У такому просторі, де буквально одним поглядом можна побачити кожен квадратний метр, необхідно обставити його креативними варіантами зберігання. Це якщо ви не хочете, щоб всі ваші речі постійно були на виду.

8. Лофт виглядає хаотично
Це один суцільний простір, який по суті виглядає, як величезна кімната. Якщо будь-яка його частина є галасливою зоною, ви не можете просто закрити двері і вдавати, що нічого не відбувається. Тому потрібно реально оцінювати функцію приміщення - що в ньому буде відбуватись та для кого воно призначено.